| ionutbeach a întrebat:

am un monitor crt care : il bag in priza se aprinde becul verde si ramane asa in loc sa fie portocaliu si sa scrie no signal imput cred ca s-a ars lampa se mai poate face ceva?

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Lampa de care zici e chiar tubul catodic al monitorului si a carei probabilitate de ardere e destul de mica mai ales daca monitorul nu e prea vechi. Sigur ca se poate face ceva dar asta nu o poti face tu care pui intrebari pe tpu.Mergi cu el la un service dar e posibil sa fie mai avantajos sa-ti cumperi unul nou.

| XxXxXMichaelXxXxX a răspuns:

Trebuie sa bagi si cablul de la unitate de asta iti zice no signal imput.