| costyyy9603 a întrebat:

Am un nokia 2610 decodat pe toate retelele.Problema este cand introduc cartela de cosmote nu o citeste si cand introduc o alta cartela(orange) merge.Am incercat mai multe cartele de cosmote si aceeasi problema. Ce as putea sa-i fac. urgent. funda+vot

2 răspunsuri:
| publikkul a răspuns:

Deci asculta. telefonul este cumparat de la Orange, deci el este deja programat ca sa citeasca DOAR Orange... probabil poti sa incerci sa te duci la serviciul GSM sa intrebi daca ei se ocupa de asa ceva, dar problema principala ai inteles-o. nu te grabi sa cumperi alt telefon ci du-te la GSM si intreaba. succes!
funda?

| costyyy9603 explică:

Nu citeste cartela, pana acum cateva zile a citit-o
big grin