| anonim_4396 a întrebat:

Am un PS3 MODAT si am patin nefericita intamplare de a fi banat pe PSN si imi doresc mult sa joc GTA V online. Intrebarea mea este: Am auzit ca pot modifica cumva IP-ul la consola pentru a juca online. Cum pot face asa ceva? Nu prea ma pricep in chestiile astea

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ip-ul il modifici. Daca ti-ai luat ban trebuie modificat PSID-ul. Iar ca sa modifici ala trebuie sa cauti unul de la o alta consola nebanata. De asemenea, ai nevoie de alt cont pe psn si sa veriifici ca ai ultimul cfw la consola alaturi de multiman stealth si altele.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Am vreo 3 conturi de PSN. Am facut mai multe pana cand mi-am dat seama ca de fapt consola e banata, nu doar contul.Am 4.50 si firmware-ul si multimanul. Cand o sa imi iau PS4 nu il mai modez. Am ajuns la concluzia ca mai bine traiesti in legalitate.

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai aici a fost problema la tine. Ai stat cu 4.50 si te-au luat imediat. ultimul de ceva vreme (Destul) e 4.53...

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Pai m-au luat de mult. Cred ca din cauza ca aparuse 4.46 si eu tot mergeam carpit cu 4.30(parca, oricum vechi). Si acum ce sa fac? Macar daca chem pe cineva care sa rezolve se poate rezolva sau mi-am bagat **** in PSN?(scuze de expresie)

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca a II-a varianta ramane valabila deoarece nu poti sa repari permanent psid-ul. Poti doar pe viitor sa intrii cu un sproofer(pune o alta adresa temporar, insa acea alta adresa trebuie sa o cauti tu).
Daca vrei sa te faci brusc legit, poti sa vinzi consola modata si sa cumperi una noua, nemodata.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Nu, asta o sa fac cu PS4, cand o sa il cumpar. Deci mai am sanse sa joc GTA 5 Online pe PS3?

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca mai vrei gta 5 online pe ps3, update la habib 4.53 1.05a+multimanstealth+patch psn psid.