| Radu2012 a întrebat:

Am un Samsung galaxy mini 2 gt-s6500D si in ultimul timp memoria ram e mereu pe la 270-280MO / 398MO si din cand in cand il gasesc la 300 si cv E normal?

P.S.: In ultimul timp mi se misca destul de prost sau chiar foarte prost

Funda

Răspuns Câştigător
| Radu2012 explică:

Daca Task managerul nu te ajuta, poti sa revii la setarile din fabrica, dar nu uita sa faci un backup al cardului si al memoriei interne precum si al contactelor salvate pe telefon. Altfel vei pierde tot, pentru ca telefonul dupa resetare va fi ca si atunci cand l-ai cumparat.

3 răspunsuri:
| alexpoint a răspuns:

Salut, ai multe programe instalate care ruleaza in acelasi timp. Instaleaza un Task manager de pe Google play:
https://play.google.com/store/search?q=task+manager&c=apps&price=1

| Radu2012 explică (pentru alexpoint):

Credeti ca ajuta cu ceva sa revin la setarile din fabrica si apoi sa reinstalez aceleasi aplicatii?

| Radu2012 explică (pentru Radu2012):

Daca Task managerul nu te ajuta, poti sa revii la setarile din fabrica, dar nu uita sa faci un backup al cardului si al memoriei interne precum si al contactelor salvate pe telefon. Altfel vei pierde tot, pentru ca telefonul dupa resetare va fi ca si atunci cand l-ai cumparat.

| andreimo a răspuns:

Da, e ceva normal. Este din cauza ca nu iti inchizi aplicatiile cand le parasesti