| alex253228 a întrebat:

am virusi pe telefon Samsung galaxy trend lite daca am resetat telefonul la setarile din fabrica am scapat de ei... daca nu. atunci ce trebuie sa fac funda!

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai daca ai facut "Wipe Data" din "Hard Reset" sau din setari la Settings → Back up and reset→ Factory data reset → Reset device→ Delete all nu ai de ce sa-ti mai faci griji ca ai scapat. totusi iti recomand sa-ti instalezi un antivirus ca de exemplu asta https://play.google.com/......ps/details si sa faci o scanare cu el ca sa fii sigur.

| denyemy a răspuns:

Pune un antivirus pe el, cum e cel de la ESET, e gratis in google play, si dai o scanare in profunzime. Daca nu scapi nici asa, trebuie resoftat si se rezolva.

| MrBiology a răspuns:

Trebuie sa te duci la operatorul tau de telefonie mobila si sa ii spui sa iti reinstaleze sistemul de operare. Acest raspuns iti va inlocui sistemul de operare si ti-l va inlocui cu cea mai buna versiune. Sper sa iti fie de ajutor!