| Zdog a întrebat:

Sall TPU, am Windows 7 Ulimate si cand ascult muzica / jocuri se aude un bazait/parait in boxe/casti....cum sa-l rezolv?
P.S castiile si boxele nu am nimic.

Răspuns Câştigător
| KirinGeo a răspuns:

Dai in bara de start, dupa click dreapta, dupa dispozitive de inregistrare, cauti dispozitivul care este activat, dai dublu click pe el si undeva se va deschide o casuta mica....acolo o sa iti scrie:general, asculti, miveliri complex sau ceva de genu asta, tu o sa dai pe niveluri si dupa ar trebui sa iti apara 2 chestii:sunet si boost, tu dai la boost si il setezi la 0, in majoritatea cazurilor merge aceasta metoda

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Daca esti sigur ca nu castile sunt de vina atunci s-a dus placa de sunet, daca e calculator se poate schimba daca e laptop, e cu semnul intrebarii... NU windows-ul e de vina! Totusi mai poti incerca sa instalezi driver-ul original daca nu vor fi schimbari atunci du-l la un service! Bafta!