| Zdog a întrebat:

Sall TPU, am Windows 7 Ultimate si cand vad un video pe YouTube sau joc jocuri " CPU ussage" ajunge de la 6% la 98%....cum as putea rezolva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Mai bine zis : in jocuri NU pe youtube! Joaca jocurile la setari minime, altceva NU poti face! Bafta!

| Zdog explică (pentru Frank51):

Nu ma joc jocuri cu cerinte mari, wtf ma uit la un vide pe youtube ( calitate foarte slaba a clipului ) si CPU sare de la 6% la 100% sau 98%...

| lpavel a răspuns (pentru Zdog):

Mereu asa a fost sau in ultimul timp?

| Zdog explică (pentru lpavel):

Ultimul timp...

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cauta si analizeaza ca ceva nu iti functioneaza corect, poate : un driver, un dispozitiv cuplat la pc prin usb, sau ai pc-ul virusat! Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Pai si e normal sa ai utilizare cpu 100% in jocuri. Iar daca ai si un procesor mai slabut si vizializezi clipurile pe youtube in 720p sau 1080p este normal sa ai si acolo aproape 100% cpu usage.

| Zdog explică (pentru Jipa95):

Procesor I3 si ma uit la clipuri cu 320p. Inainte aveam tot 7 ultimate si nu aveam acceasta problema...

| Frank51 a răspuns:

Daca in idle este sub 10% atunci nu-i nimic.

| gelu1970 a răspuns:

Ai instalat recent so?

| LeMike a răspuns:

Ai driverele instalate?
Ai reinstalat de curand windows-ul? poate ca windows-ul nu este bun!
Poate ca ai virusi, scaneaza-l cu un antivirus!

| codrutz0000 a răspuns:

Ce componente ai la Pc?

| OmulSiXPacksSs a răspuns:

Degeaba e i3, conteaza frecventa