| AndreiAnde a întrebat:

Sall TPU, azi mi-a trimis cineva un virus pe STEAM si eu de prost ce am fost l-am descarcat. Ce imi sugerati sa fac sunt disperat?
Eu din cate am inteles trebuie sa reinstalez windowsul pentru a scapa de visur altfel imi ataca datele de pe steam...va rog sa ma ajute cineva.Asa ca daca ma ajutati cu asta va dau funda si orice vreti voi!

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Poti incerca cu malwarebytes antimalware.
https://www.malwarebytes.org/chameleon/
daca nu merge cu asta, formateaza tot si reinstaleaza sistemul de opereare. Si schimba-ti parola de la steam de pe un pc care nu e infectat. Daca ai iteme de la jocuri (skins, hats etc) sunt probabil deja vandute pe steam market.

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cel mai bine este, dupa parerea mea, sa reformatezi calculatorul.

| AndreiAnde explică (pentru AFR81):

Adica sa reinstalez windowsul?

| AFR81 a răspuns (pentru AndreiAnde):

Da.

| K0sti a răspuns:

Antivirus nu ai?

| gelu1970 a răspuns:

De ce virus vorbim? sau doar presupui ca ai un virus?

| gelu1970 a răspuns (pentru K0sti):

Buna K0sti. mai bine ar instala Linux. asa nu ar lua virusi. asa-i?
Hahahahaha

| K0sti a răspuns (pentru gelu1970):

Complicat!

| Ineys a răspuns:

Daca ai facut backup la computer, incearca un System Restore...

| AndreiAnde explică:

Cica e genul de virus care poate fura conturi si tot felul...

| AndreiAnde explică:

Apare ca si un screenshot care cand vreau sa ii dau delete nu ma lasa...