| AlaDyn172 a întrebat:

Cand deschid Laptop-ul imi da ceva "Blue Screen" care se incarca ceva la colt-ul ecranului cu "0",5,10,15,20,25,30,35,40,45,50,55,60,65,70,75,80,85,90 ,95,100, si dupa se inchide si se deschide normal. si imi apare ceva cu shutdown [blablablaaaa...] Ce ar trebuie sa fac?

13 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Nu trebuie schimbat nimic!
poate o fi problema hardware sau de drivere.
cand mai da bluescreen faci o poza cu eroarea sa imi pot da seama

| AlaDyn172 explică (pentru SasNetRomania):

O am adeseori cand deschid Laptop-ul prima data [Am windows 7 ULTIMATE] dar nu face asta demult. de 2 saptamani.

| AlaDyn172 explică (pentru SasNetRomania):

App: Cum fac poza? [butonul printscreen? si unde se salveaza?]

| SasNetRomania a răspuns:

Mda numa priceputi pe aici pacat ca nimeni nu spune adevarul! blue screen sunt din foarte multe motive.
primele sunt din cauza incompatibilatii cu driverele, 2) ramul 3) sursa 4) placa video 5) hardul. depinde ce eroare iti da cand face blue screen. posibil sa fie o mica eroare de la drivere nici decum HARDWARE! faci poza cu telefonul! pana ajunge la 99 la suta ai timp sa faci 10 cadre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine schimba windowsu.

| JohnnyWylde a răspuns:

Smecherilor,cea mai frecventa cauza a Blue Screen-ului e HDD-ul, nu placa video.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Sa schimbi windows-ul ( apropo ce windows ai? )

| AlaDyn172 explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Am Windows 7 ULTIMATE

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru AlaDyn172):

Dul la un informatician si ti-l rezolva el. Sau dul la un centru de reparare a calculatoarelor. Mai bine til repara cineva decat sa-l lasi asa.Bafta. happy

| AlaDyn172 explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Sau mai bine imi iau unu nou?

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru AlaDyn172):

Da poti sati ei unul nou dar decat sa platesti mai mult pe unul nou il repari pe cel vechi. happy cum vrei.

| InspectorGadget a răspuns:

Lasa-l nu-l mai aprinde, el s-a stins singur pentru a preveni o nenorocire e de la placa video s-ar putea sa te lase asa ca lasa-l sa se raceasca si apoi aprinde-l nu mai il forta cu jocuri ca ii reduci perioada de viata

| AlaDyn172 explică (pentru InspectorGadget):

Ce dracu spui? Eu nu-l las sa se raceasca? Ai vrea tu, din contra l-am lasat 2 zile asa. Ca prima data [acum 2 saptamani] cand a facut asa, m-am speriat. si l-am lasat 2 zile. Stins. A 2-zi la fel. Si raman tot cu Blue Screen de fiecare data cand il deschid [Dupa se restarteaza singur (dupa blue screen) si merge.]