| Stoenescu_Gabi_1998 a întrebat:

Care calculator credeti ca este mai bun http://www.emag.ro/......DZL95BBBM/ sau asta : :http://www.emag.ro/......DZ2P5BBBM/

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Primul ( Serioux Action V11 )

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Primul este mai bun,procesoarele de la Intel care sunt dual core se bat cu cele quad sau six core de la amd,si tot cele de la Intel castiga,in plus se mentin mai reci,sunt mai stabile, consuma mai putin curent, placa video de la primul sistem este dedicata, cea de la al doilea sistem este integrata si este mult mai slaba, singurul plus la al doilea sistem este ca are cu 4gb ram mai mult
In general amvele sunt niste pocnitori avand in vedere firmele de la carcase si surse

| MskDesign a răspuns (pentru bogdan324):

Imi explici si mi te rog cum poate un Intel® Pentium® Dual-Core G3220 cu frecventa de 3000 de MHz sa fie mai bun ca un AMD Quad-Core A8-6500B cu frecventa de 3500 MHZ? La ce frecventa totala lucreaza fiecare procesor?

| bogdan324 a răspuns (pentru MskDesign):

Simplu,am avut un amd fx 6300 de 3. 5ghz si un pentium g3220[am avut multe piese de pc la viata mea, unchimiu lucreaza in domeniul it si ma ajuta], in gta 4 cu un gtx 750 scoteam intre 29-73 fps cu un g3220 si 25-65 cu fx 6300, ambele aveau cooler stock, deci Intel e clar superior, asa ca acel amd cu gpu integrat este mult mai slab ca g3220, verifica si tu benchmark-urile de pe internet si ai sa vezi

| MskDesign a răspuns:

Al doilea! Are procesor amd quadcore.Placa video o poti cumpara si dupa.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Fiecare are avantaje si dezavantaje...cred ca mai bun ar fi...
http://www.emag.ro/......DZ2P5BBBM/

| PesPuma2013 a răspuns:

2 pentru ca:
1. Este quad core pe cand primul e dual core (deci e o diferenta)
2. Are 8 gb ram iar primul are 4
3. 1 tb
4. Iar placa video de la 2 cred ca e mai buna (cred)
Dar in general 2 il domina pe primul big grin