| ZCXCV a întrebat:

Ce antivirus este bun pentru Windows 8? De ce?
FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci, am probat destule antivirusuri, si pana acum cel mai but pentru mine a fost avast, intotdeauna m-a avertizat instant cand descarc ceva cu virusi, sau intru pe un site virusat, sau ceva de genul, si mai ales nu consuma multe resurse, dimpotriva, consuma foarte putin, deci este foarte bun mai ales pentru pc-uri nu foarte performante.
Dupa avast ar fi AVG, e gratis, e bun, si nu consuma foarte mult.
Ce-i drept, intre AVG si Avast, AVG-ul consuma putin mai mult, intotdeauna cand am avut AVG-ul instalat, a mers totul PUTIN mai greu decat cand aveam Avast, dar depinde si de pc.

1 răspuns:
| elvisel a răspuns:

Pot sa zic, ca mereu am fost un fan Eset si nu am avut niciodata vreo problema cu antivirusul de la ei, l-am avut si pe xp si pe win 7, si momentan pe 8, mai ales ca recent au facut upgrade la versiunea 7.pentru mine e antivirusul perfect