| DaniTDCI a întrebat:

ce as putea pune chiar pe marginea ventilatorului de la procesor incat sa nu mai traga asa mult praf in timp? ceva subtire, dar care permite aerul sa patrunda in cooler. idei? fara cumparaturi din magazine...

6 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Cel mai bine este să îl lași așa cum este și să îl cureți din când în când.

| Basti98 a răspuns:

Pai e simplu...
Ai spus fara achiziti
Presupun ca in casa ai o trusa de prim ajutor? Un tifon sau pansament!
Iei acea bucata de tifon/pansament tai cu ajutorul unei foarfece tai marimea ideala si o atasezi sub coller acesta nu o sa mai traga asa mult praf in interior dar va trebui schimbat la un anumit timp! Spun din experienta proprie la fel facusem si eu!

| canazar94 a răspuns:

Mai bine il lasi asa cum este sa faca temperatura suficienta care necesita procesorul si curata l cand face praf.

| filipcrobert a răspuns:

Mai bine mută-l, să nu se supraîncălzească. Nu e nimic ce ar putea împiedica penetrarea prafului dar nu și a aerului, dat fiind faptul că sunt particule minuscule ce se acumulează. Un bandaj ar fi singura variantă, dar tot nu recomand.
În plus nu e greu să îl cureți.

| K0sti a răspuns:

Multa minte aveti...
Pui mana si-l cureti, ca de aia exista compresoare, aspiratoare...

| DaniTDCI explică:

Multa minte aveti, nu am nevoie de raspunsuri "lasa-l asa."