| Wolfblod a întrebat:

ce parere aveti despre pc-ul ce vreau sa il cumpar
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1408438/
merita banii adica as vrea sa mearga multe jocuri printre care si gta 5 daca se poate.
Nu incercati sa ini recomandati alt HDD pentru ca nu am nevoie de unul mai mare doar restul pieselor daca sunt suficient de bune si nu as vrea sa treca de pretul de 22 mill

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu este cel mai stralucit sistem din nici un punct de vedere.
In 20-2100 lei ai asa ceva : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1403178/ ce-ti ofera o performanta in gaming mult mai ok fata de configuratia ta.
Si stai linistit, poti rula cu el ORICE joc aparut pana in momentul de fata si cele ce va urma sa se mai lanseze la rezolutie de tip full hd la detalii medii spre high cu un framerate mai mult decat decent.

Bafta!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru gta ai nevoie de un pc mult mai bun un cpu mult mai bun un i7, placa video 4gb, 16 gb ram, hard ssd, hard hdd de un 1tb

| Wolfblod explică (pentru RAY):

Ce? wtf gta 5 merge si pe o placa video de 1 gb un i3 si 4 gb ram sigur nu pe high. Acum il joc pe un i5 placa de 2 gb si 8 gb

| EnvyU a răspuns:

Chiar nu stiu de unde au aparut atatia care au impresia ca versiunile de placi video GT sunt bune pentru gaming. Alea sunt doar pentru media, sigur ca te poti juca dar nu la 1080p pe high si cu 60 fps, niciodata. Ai nevoie de o placa din seria GTX daca vrei si gaming. Restul pieselor sunt bune.

| notefree a răspuns:

Părerea mea arunca placa video pune bani de la acea placa deoparte si mai pui niște bani pentru macar nVIDIA gtx 750 ti

| rgx a răspuns:

Placa video este foarte slaba! iar la hdd ai 1tb la acelasi pret. Pune placa asta video daca vrei si totul o sa fie mai ok http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| rgx a răspuns:

Sau poti renunta la acel i5 cu un i3 sa te incadrezi in buget.