| Niculae_Luci_1997 a întrebat:

Sall TPU, ce placa video sa aleg?

http://www.cel.ro/......-128bit-l/

astept si alte sugestii (buget max 400 lei sa nu depaseasca)

Răspuns Câştigător
| marginean_9707 a răspuns:

Eu tio-o recomand pe asta: Placa Video Asus GeForce GT 630 1GB DDR5 128bit adica http://www.cel.ro/......-128bit-l/

| Niculae_Luci_1997 explică (pentru marginean_9707):

Merci de raspuns, si am uitat sa specific ca voi pune un procesor Intel i3 3220 care eu cred ca merge cu nVIDIA

| marginean_9707 a răspuns (pentru Niculae_Luci_1997):

Da dar vezi daca pui procesor sa te uiti pe placa de baza ce soket suporta...ca daca nu nu mergehappy
si apropo placa video nu e dependenta de procesor...

| Niculae_Luci_1997 explică (pentru marginean_9707):

Stiu da Intel cu nVIDIA merge mai bine decat Intel cu ati si placa de baza cu procesoru e 1555 deci sunt compatibile si placa de baza are pci express 2, 0/3.0 deci cred ca o sa mearga bine

| marginean_9707 a răspuns (pentru Niculae_Luci_1997):

Da! Asa am si eu si merge perfect sunt intr-o armonie continua!

| IulianP a răspuns (pentru Niculae_Luci_1997):

Mergi pe HD 7750, dar varianta cu GDDR5: http://bit.ly/12TdC39
Este mult peste GT 630.

| Me2 a răspuns (pentru IulianP):

Mereu mi-o ia inainte laughing

| Niculae_Luci_1997 explică (pentru IulianP):

Recomandarea e buna da nu o pot lua de pe cel deci nu iti pot da funda.

| IulianP a răspuns (pentru Niculae_Luci_1997):

O poti lua de la eMAG. Transportul este gratis.

9 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Mergi pe recomandarea lui IulianP, e mai performanta decat amandoua de sus