| va2311paa a întrebat:

Ce telefon sa aleg Samsung galaxy mini 2 sau Huawei acendent g300? Daca raspundeti sa imi ziceti si de ce ati ales acel telefon.Nu vreau sa imi recomandati alt telefon. Funda+vot la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Wiorel a răspuns:

Telefoanele sunt cam diferite. Eu in locul tau as alege Huawei, deoarece are ecranul mai mare, camera mai buna, numarul de pixeli pe inch este mai mare, deci obtii o imagine mai buna. In ceea ce priveste soft-ul, la Huawei poti sa-i faci upgrade de la Android v2.3(Gingerbread) pana la Android v4.0(Ice Cream Sandwich), pe cand la Samsung este doar preconizat un posibil upgrade, dar nu e sigur ca va fi facut. Asa ca ia-ti Huawei.

| va2311paa explică (pentru Wiorel):

Ms m-a ajutat raspunsul tau o sa iti dau funda!

4 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Huawei.

| Mihai_Cristi_1997_FIvQ a răspuns:

Eu as alege Huawei pentru ca are camera de 5 Mp(Samsung de 3, 2) dar samsunga are memorie interna mai mare..in rest sunt "egale" big grin

| va2311paa explică (pentru Mihai_Cristi_1997_FIvQ):

Egale! Lol! Deci mini 2 are procesor de 800Mhz iar Huawei 1, 2Ghz iar androidu la mini 2 e de 2.3 iar la Huawei de 4x.Eu ma refeream la cum se comporta telefonul nu la calitati ca stiu ca Huawei este mai bun la restul