| ViseInCeata a întrebat:

Cineva pe mess mi-a aflat ip-u si a zis ca imi da flood la pc, ce sa fac? Am ip static...crying(((((( Ce sa fac? Am scos firul de la internet, ce pot face sa nu imi dea flood, am inchis pc? Dau funda cine ma ajuta!

8 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Stai linistit ca nu toata lumea poate face asa ceva

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Stai liniştit, că nu oricine poate face aşa ceva. Îţi trebuie multă priceperi şi programe destul de complicate. Poţi să-i râzi în faţă.

Pa-pa.

| SuicideSilence a răspuns:

Ip-ul este public, este alocat de provider, iar numai acesta il poate bloca/debloca

| mircea22b a răspuns:

PC-ul tau e server? Daca nu ureaza-i succes!

| ViseInCeata explică (pentru mircea22b):

Pc nu e server!

| mircea22b a răspuns (pentru ViseInCeata):

La asta ma refeream: http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1774
Intrebarea era mai mult retorica. Dupa primul tau mesaj era clar ca nu ai cunostinte in domeniu.

| Stan_Radu_1979 a răspuns:

Nu are ce sa iti faca... poti dormi linistit... ip e numele pc-ului tau nu are ce face cu el doar daca te conectezi printr-un anumit program cu el.winking

| Play4hack a răspuns:

Descarci vpn client te intri pe acel vpn in momentul in care esti pe acel vpn ip-ul tau va fi altul unul din alta tara. Si va flooda ip-ul respectiv.
Si ai putea vorbi cu cei de la firma de la care ai internetul sa iti faca ip dynamic... se poate acest lucru.