| 3lFiTzU a întrebat:

Cum imi pot upgrada versiunea de android la telefonul meu acum e 2.1.1 si vreau sa o fac mai mare cum o pot face dar fara sa mi-l stric.E Samsung galaxy mini exista riscuri de a se strica?

2 răspunsuri:
| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Upgrade-ul se poate face cu suport de la Samsung pe site-ul lor daca acestia au facut o varianta mai noua de soft pentru telefonul tau.Dar mai exista varianta schimbari ROM-ului percum zic si cei de pe forumurile de android.Dar la aceasat metoda daca o faci singura fara nici un ajutor de la un expert il poti strica.Un coleg si-a stricat samasungul galaxy ace incercand sa schimbe rom-ul si acum nu stie unde sa se duca sa il repare. Daca cei de la Samsung nu ofera in mod oficial un upgrade nu iti recomand sa nu faci upgrade.

| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Scuze de greseala din ultima propozitie. In concluzie nu fa upgrade doar din informatiile de pe forum-uri ca il poti strica.