| xBro a întrebat:

Sall TPU, cum pot sa scad frecventa procesorului sa nu se mai incinga, am schimbat pasta termoconductoare foarte corect, are aerisire destula [ i-am scos cele doua capace laterale ], am procesor AMD Athlon [tm] 7550 dual-core 2.50 ghz ], DAU FUNDA, ASTEPT RASPUNS RAPID!

Temperatura in full load 60-65 de C iar in idle 50-53.

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Nu sunt sigur pe ce spun dar nu cred ca este o problema.
Acum este si foarte cald.
Daca temperatura creste prea mult atunci se opreste sau se restarteaza PC-ul.

| xBro explică (pentru taken):

Stiu frate dar ma sperii foarte tare cand vad asa de mare temperatura...

| SilviaDulcik a răspuns (pentru xBro):

Este normal pentru acel Black Edition. Banuiesc ca si in camera temperatura este mare.
Pasta daca nu e buna e cam rau, cooler pe care il primesti la acest procesor nu este chiar asa de bun pentru el.
Mai bine incerci sa ii scazi voltajul ca sigur este prea mare pentru frecventa de 2.5 Ghz.

| xBro explică (pentru SilviaDulcik):

Pai si cum ii scad?

| maxfan a răspuns:

Ai vreun modulator de viteza pe acasa sa-l pui la culerul procesorului, si sa stii ca temperatura normala a pc este 53 grade.