| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. Daca vreau sa repar(Reinstall Windows/Android) La mine acasa ce taxe ar trebui sa platesc? As cere un pret de 20 de lei Windows si 25 de le Android. Cate persoane ar veni? Si ce profit as face?
Ms.

Răspuns Câştigător
| Lucian2473 a răspuns:

Iti trebuie firma si apoi vei plati taxele normale catre stat.
Nu m idee cati ar veni sa reinstaleze windows-ul dar banuiesc ca foarte putini deoarece mai toti stiu sa reisntaleze un windows.
Profit....ero. Pentru ca in lipsa de clienti va trebui sa mai scoti din buzunar ca sa achiti taxele catre stat.

Daa vrei la negru, clandestin. poti scoate azi 20 de lei si maine niciun leu.

| costinvlad explică (pentru Lucian2473):

Dar pe Android? Ms.

| Lucian2473 a răspuns (pentru costinvlad):

Tia-m zis. Ca sa fii ok si lega trebuie sa iti faci firma mai intai. Cheltuielile sunt pe masura. Trebuie sa stapanesti bine meseria, altfel te faci de ras, se aude ca nu esti bun si adio. Intri in faliment.
Pentru inceput sa si tu sfoara in oras ca stii sa instalezi Windows-uri si pe sisteme desktop dar si pe Androide. Primii clienti ii tratezi gratis cu conditia sa iti faca reclama. Daca vezi ca ai clienti destui astfel incat s iti ocupe 8 ore pe zi, iti faci firma.
Daca vrei la negru, s repari acasa si fara firma, o faci pe propria raspundere.

| costinvlad explică (pentru Lucian2473):

Dar daca vine ANAF, ce face? Ms.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu as sti sa pun un windows, ma duc la un prieten, nu dau bani la altii.

| Jonas94 a răspuns:

La licențe te-ai gândit? Cel puțin pe Windows? Pentru că dacă reinstalezi un Windows, fără licență, poți fi dat în judecată.
Cam toată lumea știe să instaleze un Windows acum, a devenit extrem de ușor.
Mai ușor este pe Android, dar și acolo, nu toate modelele au firmware disponibil pe net, cum e la Samsung, trebuie să mai umbli cu ADB, să cauți programe de flashing, să știi ce să faci dacă primești erori.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Salut, multi apeleaza la un prieten pentru reinstal win.
Parerea mai mai bine te angajezi part time la un service GSM si te ocupi doar de reparati.
Si cere si tu mai mult la win, minim 50, bagi si un antivirus, vrajeli din astea?