| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. De ce licare ecranul in partile laterale. Nu ii am facut nimic. Poate o fi ud.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este displayul defect, trebuie schimbat, l ai lovit? Sau cum s-a intamplat, ca doar nu licăre fara sa i fi facut tu ceva care a afectat grav displayul, ce marca este telefonul?

| costinvlad explică (pentru CristiDinBucuresti):

Oukitel u15s dar acum nu mai face. Poate o fi fost umed display.ul.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru costinvlad):

Poate ai noroc si se rezolvă fără sa schimbi displayul, multumesc mult pentru fundă.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai ecran LCD, atunci ai problema cu tuburile de neon din ecran.

| margareta22 a răspuns:

S-ar putea sa fie placa ta video defecta sau sa trebuiasca sa reinstalezi driver-ul de la placa video.

| costinvlad explică (pentru margareta22):

E telefon. Nu PC. Am uitat sa spun.