| Fidec a întrebat:

De la un timp [ 4 zile ] cand pornesc pc imi porneste mai greu, iar cand imi intra in windows imi apare greu de tot placa de retea, windows security alerts.[ cam 1 min astept ]. Numai la windows xp mi-a facut asta la windows 7 nu am aceasta problema, de la ce este? Funda, mersi frumos!

3 răspunsuri:
| SDC a răspuns:

Ai prea multe programe in startup,poti sa intri in start,intri la run, scrii msconfig si debifezi programele inutile ce pornesc o data cu pc, antivirusul sa il lasi!

| XxXJoK3rXxX a răspuns:

Poti sa instalezi din nou windows.

| dDiiana a răspuns:

Mai ai probleme cu placa de retea? daca da...fa cum iti zic eu si o sa-ti mearga,,, cand iti apare placa de retea in bara " Local Area Connection" iti apare si un triunghi galben peste? daca da ---du-te in "my computer" dai click pe "my Network places " (il gasesti in stanga dedesubt la "my document" ) asa.dai clcik pe el pe urma dai pe " view network place" si dupa aia o sa-ti apara conecsiunile, dai pe "local arena connection" click dreapta si acolo alegi optiunea " properties" o sa-ti apara o ferestra cu mai multe... tu te duci dai pe " internet protocol (TCP/IP) dupa aia o sa-ti apara un mesaj, sa alegi acol dintre yes sau no, tu dai yes --si cam asta e tot --o sa-ti mearga mai bine. ceao