| AlexStefan1 a întrebat:

Sall TPU, de unde pot sa imi iau aceste informatii despre laptop : ce procesor rezista si ce p nu rezista, cat este maximul de memorie ram suportat etc? am laptopul asta : http://www.emag.ro/......DRXNGBBBM/

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

8 GB! Procesorul care e, ala e! Laptopul nu e desktop, nu ati mai invatat? Daca vrei sa schimbi componente iti iei desktop! Gasesti specificatiile tehnice la producator!

| AlexStefan1 explică (pentru K0sti):

Cred ca se pot schimba componentele laptopului, asa cred eu dar sigur se pot schimba. vreau doar sa stiu daca o sa ma tina placa de baza, nu am chiar nota 5 la informatica.

| K0sti a răspuns (pentru AlexStefan1):

Esti invitatul meu! Schimba-le! Dupa care mai discutam!

| AlexStefan1 explică (pentru K0sti):

Prefer sa platesc 5 lei in plus pentru montare din 2 motive : 1. daca il montez eu si il stric, il stric eu, daca il monteaza el si il strica, el plateste, 2. sunt tare pa pc nu la laptopuri cand vine vorba de practica.