| AAAdelin a întrebat:

Sall TPU, de unde pot seta Google Earth ca sa imi apara ninsoarea, ploaie (il am instalat in calculator ). V-a rog sa imi explicati pasii! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...google earth este un program prin care poti vedea globul prin poze din satelit! Aceste poze nu se pot schimba! Asadar daca in regiunea respectiva ploua cand a fost facuta poza, atunci ea iti va aparea!, daca nu Nu!
marea problema la google earth este ca pozele nu sunt facute in timp real!

| nutepriveste21 a răspuns:

In Google Earth nu poti activa ploaia sau ninsoarea asa cum te gandesti tu.In bara laterala la,, straturi'' activezi vremea si o sa apara fronturile atmosferice in timp aproximativ real precum si date meteorologice de la diferite statii meteo de pe intreg globul. Fotografiile din satelit din care este alcatuit intreg globul sunt facute in majoritate pe cer senin, pentru a avea o imagine cat mai buna asupra teritoriilor.Navigand pe Google Earth si coborand la nivelul solului putem vedea cerul inourat sau senin asa cum e in momentul respectiv in locul vizitat. Vizionare placuta!