| piticu123 a întrebat:

Ieri mi-am luat un sistem Myria Gameon V10 de la Altex, l-am despachetat si am conectat toate cablurile la locul lor, dar nu stiu sa instalez driverele de la placa video si placa de baza si cu care sa incep? Precizez ca are sistem de operare Ubuntu 14.04 LTS pe care as vrea sa il schimb cu Windows 7 64 bits. Rog seriozitate.

2 răspunsuri:
| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Prima data instalezi Windows-ul apoi driverele. Te duci la producatorul placii de baza si iti apare sectiunea Download Drivers.