| Dfsgsssgsgshsdh a întrebat:

legat de memoria RAM am placa de baza msi g41m-p26 și scrie că suporta maxim 8 GB cu frecvente de 800/1066/1333*(oc) pe DDR3 și am încercat să pun pe 1333 într un final a mers dar îmi dădea gen că overclockul a eșuat și după update de bios a mers să pun una de 2+a mea de 1=3 dar cu cea de 4 sau 2 de 2 nu a mers sub nici o forma.
Sunt mulțumit și așa dar care sa fi fost problema? dau funda.

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Beneficiile oc-ului la ram sunt foarte mici spre deloc. lasa-l la 800.

| Dfsgsssgsgshsdh explică (pentru peperonies):

Nu am făcut oc...am pus plăcută de frecventa 1333

| Dfsgsssgsgshsdh explică (pentru peperonies):

Și îmi apărea overclocking failed chiar dacă nu am încercat never sa fac așa ceva și nici nu știu sa fac

| peperonies a răspuns (pentru Dfsgsssgsgshsdh):

Pune aici modelul placutei exact. si al placii de baza.