| shadows98 a întrebat:

Mi-am reformatat calculatorul de curand si nu imi mai citeste stickul.Cand bag stickul imi apare un la doilea floppy disk(B) si unde trebuie sa citeasca stickul apare removable disk.Cum pot rezolva treaba fara sa se stearga cv dupa stick pentru ca am pe el driverul de sunet.Mentionez ca am windows sp3. si am instalat tot ce trebuie la stick dupa ce se finalizeaza imi apare removable disk. dau FUNDA + vot

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezactiveaza Floppy din bios, nu cred ca mai folosesti asa ceva.
In ceea ce priveste stick-ul ar fi bine sa incerci la alt calculator sa vezi daca tot asa se prezinta.
Driverul de audio si toate driverele necesare le gasesti aici http://drp.su/download.htm
descraci imaginea.iso, o pui pe un dvd si o sa ai toate driverele necesare. Daca nu te descurci, anunta-ma sa te ghidez pas cu pas.
Alta metoda ar fi sa afli ce placa de sunet/ chipset ai si sa cauti driverul sau in device manager daca iti arata eroare la driverul audio (triunghi galben cu semnul exclamarii) dai dublu clic si o iti arate un cod, il copiezi pe google si gasesti driverul.

Daca nu te pricepi sa faci ce am zis eu aici, lasa un mesaj si o sa te ajut.

Bafta!