| adiTzaa19 a întrebat:

Pt cei ce au masina de spalat rufe semiautomata...Alaltaieri (vineri 19 august) am cumparat o masina de spalat semiautomata. si a cumparat bunica dero manual, si intrebarea e: ce dero trebuie la semiautomata? manual sau automat? nu am vrea s-o bulim cand abia am cumparat-o! laughing big grin pana acum am spalat cu ea doar de 2 ori cu dero manual. si as mai avea o intrebare... nu avem acolo in baie priza cu impamantare, si in carte scrie ca trebuie bagata doar la priza cu impamantare! are ceva daca o folosesc cu prelungitor? ador masina asta si nu vreau s-o stric! DAU FUNDOIU'!winking

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Automată, pentru că are în compoziţie substanţe care protejează părţile maşinii de depunerile de calcar. Nu contează că e semiautomată, detergentul e de preferat să fie automat.
Dacă e manual, folosiţi separat şi Calgon sau produse asemănătoare.
E ok şi cu prelungitor.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

* de preferinta, detergent automat caci, detergentul de mana spumeaza prea tare (poate da pe dinafara capacului!)
* poti folosi prelungitorul

| ske a răspuns:

1 nu e problema la prelungitor.si clarrr ca terbuie dero AUtOMAT ca manual e pentru spalat de manawinking