| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am bagat recent linux mint ( pentru ca windows-ul nu mai pornea si era singurul OS pe care il aveam pe stick) si am dat pe optiunea "sterge windows si instaleaza linux mint". Dupa instalare am vrut sa bag din nou windows 7, insa nu il citea. Am vazut pe net ca loaderul grub din linux e de vina, si, dupa cum am vazut intr-un tutorial, ca sa scap de el trebuie sa sterg partitiile linux. Le-am sters, insa grub nu a disparut, si pe langa asta nu ma mai lasa sa instalez nici windows, nici linux. Ce ar trebui sa fac? Macar sa pot sa instalez linux-ul.

3 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Stick-ul tau e bootabil?
Care este ordinea de bootarea? Arunca o privire in BIOS.

| jonelx6 a răspuns:

Este bootabil, am setat si ordinea in bios. Se booteaza in linux numai ca dupa ce apare logo-ul sistemului apare o eroare cum ca lipseste un fisier iso.