| Belzebuty a întrebat:

SALL TPU! Spuneti-mi si mie va rog cum pot sa imi maresc placa video dedicata, am ati radeon hd 2400 series si acum am windows 7 si cand aveam windows sp service pack 3 aveam placa video de 512mb acum am doar de 256mb ajutati-ma va rog
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Aoleu...hai sa iti explic ceva: "series" ala de dupa 2400, se refera la toate placile din seria 2400 - aici erau cam 2 parca - XT si PRO, care aveau memorie diferita...ca sa te lamuresti, cel mai simplu descarca acest utilitar http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.65-setup-en.exe iti va arata absolut tot ce ai in PC, inclusiv memoria placii video (reala) caci windowsul arata numai aiurea cateodata. Sper ca te ajuta!

7 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Daca ai modelul 2400 XT atat e memoria, nu ai ce sa-i faci...singura solutie este sa iti cumperi alta; cea pe care o detii e depasita total, slotul AGP nu se mai foloseste, partea proasta e ca va trebui sa iti schimbi cam 80% din computer

| Belzebuty explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Da,dar cand aveam windows xp de ce aveam placa video dedicata de 512?

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Pana la urma ce model detii exact? Dupa care putem lamuri problema.

| Belzebuty explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Aici zice ca am ATI Radeon Hd 2400 Series

| Belzebuty explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Mersi pentru acest program.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru Belzebuty):

Pana la urma de cat e memoria?

| Belzebuty explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Doar de 256mb/64biti

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru Belzebuty):

Aoleu...hai sa iti explic ceva: "series" ala de dupa 2400, se refera la toate placile din seria 2400 - aici erau cam 2 parca - XT si PRO, care aveau memorie diferita...ca sa te lamuresti, cel mai simplu descarca acest utilitar http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.65-setup-en.exe iti va arata absolut tot ce ai in PC, inclusiv memoria placii video (reala) caci windowsul arata numai aiurea cateodata. Sper ca te ajuta!