| copilnebun69 a întrebat:

Stiti de ce nu imi merge un mouse cu usb? Am un mouse pentru mufa rotunda si l-am stricat si acum am incercat 1-2-3 mousuri cu usb si nu a mers. E din pc? SPUNETI-MI Va rog

Răspuns Câştigător
| Scorpiel a răspuns:

Cauta Cd-ul placii de baza si instaleaza driverele de acolo, mai mult ca sigur o sa iti mearga.

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Bai copilnebun ce esti, in BIOS te-ai uitat sa nu fie USB-urile pe disable?

| LeMike a răspuns:

Mufa aia "rotunda" se numeste ps/2 laughing
Baga mouse-ul si da un restart la pc!
Ai incercat?

| copilnebun69 explică (pentru LeMike):

Da

| LeMike a răspuns (pentru copilnebun69):

Se instaleaza mouse-ul, acolo la device manager in dreapta jos cand il conectezi?

| Scorpiel a răspuns:

Daca ai Win XP sau mai vechi ai instalat driverul pentru USB?

| copilnebun69 explică (pentru Scorpiel):

NU stiu daca am instalat driverul, nu cred, pana acum numai mufa rotunda am bagat

| copilnebun69 explică (pentru Scorpiel):

Mama, pe net nu le gasesc?

| Jipa95 a răspuns (pentru Scorpiel):

Nu are treaba cu driver-ul pentru usb, cand bagi un mouse pe usb in pc, driverii se instaleaza automat.

| Scorpiel a răspuns (pentru Jipa95):

Nu la toate win...

| Scorpiel a răspuns (pentru copilnebun69):

Ba da, gasesti si pe net...intaleaza Genius Driver si o sa iti gaseasca toate driverele lipsa.

| Scorpiel a răspuns (pentru copilnebun69):

Cauta Cd-ul placii de baza si instaleaza driverele de acolo, mai mult ca sigur o sa iti mearga.