| ali17 a întrebat:

Sall TPU, stiti eu am la calculatoru meu memorie la calculator la C:39.0 GB, la D:109 GB.Memoria ram e de 3.00 GB.Stiti daca exista un program care imi da mai multa memorie? Daca nu spuneti-mi si mie ce piesa trebuie sa cumpar ca sa am mai multa memorie.PLS dau funda+vot

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai depinde ce vrei?
Vrei mai multa memorie ram iti cumperi o placuta de memorie, asta daca placa de baza suporta mai mult decat ai acum.
Vrei mai mult spatiu pe hard iti iei un hard nou sau un hard extern.

3 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Nu exista un program anume, exista dual channel ce se face din bios, dar pentru asta trebuie sa ai memorile de la aceeasi firma si aceeasi frechventa

| Painy a răspuns:

Programul este CCcleaner iti da mai ulta memorie ram.

| greenakaweed a răspuns:

Iti poti lua un hard-disk extern pentru mai multa memorie happy