| R3yzoo a întrebat:

SALL TPU!
sunt interesat sa-mi iau un laptop nou si am gasit unul
urmatorul link este cel cu laptopul: http://www.emag.ro/......D67D4BBBM/
PS: o sa-l folosesc doar pentru gaming.
vreau si eu o parere despre el daca o sa mearga bine la jocuri gen : fifa 14, gta iv, far cry 3, call of duty black ops etc.
dau funda;)

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Eu consider un laptop ca se incadreaza in gaming de la 3500 lei in sus. Sigur ca, cu acel Lenovo vei putea rula fifa, gta, far cry si COD pe rezolutii mici cu detaliile low-medium, si nu vei putea sa te joci pe el mai mult de 1 ora non-stop fara sa fierbi sarmale la foc mic pe el. Daca vrei ceva de gaming, in 1900 lei fa-ti un sistem pc pe bucati.

3 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

Procesorul nu exceleaza, in raport cu rami si placa video dar acum depinde de mai multe aspecte.
Daca o sa-i bagi un windows 7 si o sa-l pastrezi curat fara tampenii, hack-uri,"cleanere" si fara sa vb pe skype in timp ce te joci, laptop-ul ruleaza, insa la bani astia poti sa iti un PC care sa ruleze Black Ops 2 si Far Cry 3 la High + altele gen AC4.
In fine, laptop-ul da, va rula jocurile mentionate de tine, insa nu la high, insa la fifa 14 vei avea probleme daca incerci sa joci multiplayer, fiindca e nevoie mare de procesor.Gta 4 il ruleaza la high, far cry 3 cred ca ruleaza decent si la medium, iar black ops aceeasi figura ca la fifa, grija la multiplayer. Sper ca te-am ajuta, bafta!

| CinevaNou a răspuns:

Placa video e cam slaba, daca vrei sa-ti mearga cat de cat decent jocurile cauta unul care are macar geforce 740m/radeon HD 8850M
vezi aici topul placilor video http://www.notebookcheck.net/......844.0.html

| andreit05 a răspuns:

Eu zic sa-l cumperi pe asta:
http://www.emag.ro/......DPW1SBBBM/