| raduqu a întrebat:

un prieten are probleme cu pc -ul! cand da drumul la pc unitatea se aprinde normal, dar la monitor beculetul acela ramane galben, si nu se aprinde monitorul! am incercat sa inversez firele, si tot la fel! dar cand scot din unitate firul apare pe ecran " no signal cable ", restul firelor sunt bagate bine! ce sa fac ca sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Gotdns a răspuns:

Deci si mie mi se mai intampla dar nu stiu daca la tine e aceeasi problema. Eu scot Rami, Hdd-ul, Placa video si Bateria de la bios. Le las 5 minute si apoi le pun iarasi. Daca nu merge inseamna ca e stricata placa video. happy Funda?

3 răspunsuri:
| swordfish a răspuns:

Zi sa incerce sa baga cablul care merge la place video sa il scoata de acolo si sa il bage in placa de baza pentru ca eu cred ca este dela placa video, ceva asemanator mi s-a intamplat si mie

| idCyber a răspuns:

S-a dus placa video.

| 99denume a răspuns:

Ai incercat cu alt monitor? Daca da, ai incercat si cu o alta placa video?