| Narcyss_Narcyss_1999 a întrebat:

VReau sa imi cumpar un laptop.CE procesor sa aleg: Intel core i3, i5,i7,Intel pentium dual core,Intel celeron dual core,amd quad-core, Intel celeron quad core sau Intel pentium quad core? si ce capacitate de memorie este buna? si ce tip de stocare? si ce viteza de rotatie?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Alege un i7 Intel core,
Rami minim 4 Gb,
Unitate de stocare sa fie SSD (Daca ai bani)
Placa video - neaparat un Nvidia GTX!
Bafta!

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Raspunde la urmatoarele intrebari:

1. Care este bugetul maxim in care vrei sa te incadrezi?

2. La ce vrei sa folosesti laptop-ul?

3. Ai nevoie si de periferice?

| Morenna10 a răspuns:

I7,cu cat are memoria mai mare cu atat este mai bun. poti ca incerci si ulrima varianta de procesor AMD

| thudor10 a răspuns:

Ia-ti un i7 ca e cel mai nou si cel mai bun din punctul meu de vedere