| Razvy2922 a întrebat:

Sall TPU, vreau sa - mi cumpar un laptop http://www.emag.ro/laptop-acer-as5742g-568g75mnkk-cu-pro cesor-Intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i5-560m-2-66 ghz-8gb-750gb-nVIDIA-geforce-610m-1gb-linux-black-nx-rvn ex-014/pd/EKFPKBBBM/ si as vrea sa stiu daca o sa-mi mearga pe el GTA 5, MOST WANTED 2 si jocurile astea din 2011-2012?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Gta 5 nu s-a lansat inca, dar cu acel laptop gta 4 il vei duce pe low, cel mult mediu, deci sa nu te astepti la cinetie ce. Zi-mi ce buget ai si te aut sa alegi ceva mai ok.

| Razvy2922 explică (pentru sltlp):

Cam 2500 ron

| sltlp a răspuns:

In cazul ata, fa un efort pana la asta http://bit.ly/QNh9Zr
Eu pot sa garantez ca va rula Most Wanted 2 pe la high sau chiar mai sus. Ca si performanta, Procesorul e cu 2 generatii peste cel ales de tine, e mai performant si nu se mai incinge la fel de mult. De asemenea, de ce am zis eu de efort. pai palca video, ca ea conteaza in jocuri, e maximul pe care il vei putea scoate in ~2500 lei. Placa e de cel putin 3-4 ori cat cea din link-ul tau, sau cu 30%+ peste un nVIDIA gt 630m/ gt 540m.
Legat de magazin, poti s amergi linistit pe pcgarage, is de incredere. Pentru a mai reduce din pret(cam 26 lei in minus la ala, poti sa folosesti voucher-ul 6WXBQPKQ )

| M29 a răspuns:

Linkul nu arata produsul la care te referi. Pentru jocuri iti recomand insa un sistem de tip Desktop. Ai mai multa performanta la un pret mai bun insa nu ai portabilitatea unui laptop.

| Razvy2922 explică:

2500 ron