| DIIMIIM a întrebat:

vreau sa-mi iau un laptop in toamna si am cautat pe net si am pus ochii pe un laptop:Laptop Toshiba Satellite C855-12T cu procesor Intel® Celeron® B815 1.60GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, FreeDOS, White Pearl Finish

4.0 (1 review)

Tip procesor: Intel® Celeron® Dual Core

Model procesor: B815

Tehnologie procesor: 32 nm

Frecventa procesor: 1600 MHz

Diagonala: 15.6 inch

Capacitate memorie: 4 GB

Caracteristici speciale display: TruBrite

Rezolutie: 1366 x 768

Tip memorie: DDR3

Unitati citire/scriere: DVD RW

Capacitate Hard Disk: 500 GB

Greutate: 2.3 Kg

Memorie maxima: 8 GB

Sistem de operare: Free DOS

Viteza de rotatie: 5400 rpm

Costa 1700RON(17 milioane)

Eu zic k asta o sa imi mearga destul de bine la jocuri? Voi ce ziceti? Mai este loc de imbunatatiri? Isi merita banii? Vreau pareri!

Răspuns Câştigător
| Cuvântul1 a răspuns:

De ex eu am laptop cu procesor i5, placa video nVidia gforce de 2 gb si 4 gb ram imi ruleaza jocurile din 2012 si am dat pe el 28.ps nu ii din tara.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cu asta sa te multumesti daca o sa joci cs la 30 fps, nu vorbesc de 60.

| DIIMIIM explică (pentru sltlp):

E chiar asa de praf? Cu pc meu vechi carel am din 2006 joc c.s 1.6 fara pic de lag

| sltlp a răspuns (pentru DIIMIIM):

Pe integrata de aia am jucat cs pe 1440*900 pixeli si asa mergea pe fysnow, 20-30 fps-uri, deci iti dai seama. Daca e luat de pe un site si nu de pe altul nu inseamna ca e bun la jocuri:)) Eu zic sa faci un efort pana la asta http://bit.ly/NiJhP3 are procesor care sterge pe jos cu ala, si are o placa video dedicata nvdiai gt 525m(gt 540m, subtactata), ruleaza fara probleme orice de la mediu in sus.

| DIIMIIM explică (pentru sltlp):

Aham,mda mi se pare destul de bun, ar mai fi laptopuri mai bune k asta tot pana in 25 milioane? Adica ma refer sa ruleze jocurile foarte bine(chiar si astea noi din 2010-2012)

| victorandrei a răspuns:

Are placa video integrata (nu merge imbunatatita). Procesor slab (macar un dual core la 2 ghz)

| Cuvântul1 a răspuns:

Nu ii asa bun pentru jocuri, daca vrei pentru jocuri iti trebuie procesor i5 sau i7 is cele mai bune numai ca alea is de la 20-25 de milioane in sus, dar asta ce vrei uh sa iti iei merita banii.

| DIIMIIM explică (pentru Cuvântul1):

Ok man, da-mi un site pe care sa gasesc un laptot care sa fie intre 20-25 milioane bun pentru jocuri si ai funda

| DIIMIIM explică (pentru Cuvântul1):

Dar daca se poate sa aiba tot 4GB RAM, stiu ca nu conteaza la jocuri dar as vrea eu

| Cuvântul1 a răspuns (pentru DIIMIIM):

Ms de funda.

| DIIMIIM explică (pentru Cuvântul1):

Npk,o meritai big grin

| Cuvântul1 a răspuns (pentru DIIMIIM):

De ex eu am laptop cu procesor i5, placa video nVidia gforce de 2 gb si 4 gb ram imi ruleaza jocurile din 2012 si am dat pe el 28.ps nu ii din tara.