| minatonamikaze a întrebat:

SALL TPU! Vreau sa stiu si eu daca windows vista este bun.

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

E bun. Astia care ziceti ca are buguri... vista sp2 avea mai putine decat win7. Abia in sp1 au reparat multe probleme grave. Pe win7 aveam parte de bsoduri in fiecare zi, pana a aparut sp1. Pe vista n-am patit nicio figura de genul asta.
Oricum, tot a aparut win7 sp1, e bine sa-l pui peasta, daca ai ocazia.

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cel mai bun Windows este tot un sistem de operare din grupa Ubuntu Linux!
Este o glumă, evident!
Sunt softuri pentru sistemul de operare Windows care încă, nu au corespondent în softurile pentru linux-uri, și vei fi obligat din pricina acestor softuri să păstrezi pe un hard și un sistem de operare din grupa Windows. Sistemele de operare Linux sunt multe și pentru ele nu prea sunt viruși... iar licența pentru ele este gratuită. Deci Ubuntu Linuxv11.04, sau Kiwi Ubuntu Linux, instalate în limba română. Pot fi Instalate și pe același hard pe care este un Windows, iar la pornire te întrebă cu ce vrei să pornești, și selectezi cu săgețile. Deci pe lângă W. poți pune și unul din cele 2 linux-uri. Am deja câteva, luni de când nu mai utilizez sistemul de operare W. Am trecut pe Kiwi Ubuntu Linux, fără să citesc nimic despre acest sistem de operare. Ulterior am găsit ceva în engleză și mi-a fost lene, am găsit și documentație în limba română, dar nu am citit-o. Ulterior mi s-a recomandat să lucrez cu Ubuntu Linux și nu știam dacă mă voi descurca cu el și am cumpărat al doilea hard.
Acum lucrez când cu unul când cu altul, dar nu mai lucrez cu Windows și cu softurile lui.
Dacă ar fi trebuit, aș fi reinstalat pe unul dintre harduri sistemul de operare Windows și diverse softuri necesare, dar nu a fost necesar. Ubuntu lucrează cu Firefox iar Kiwi U.L. cu Google Chrome.
Dacă ai programe piratate nu este exclus ca pe o parte din virușii ăia îi cheamă de fapt softuri anti-piratare.
Soluția mea este clară.
2 sisteme de operare și pe net intri numai din Kiwi Ubuntu Linux sau din Ubuntu linux dar nu din W.
Cum trebuie făcut practic este mult de scris.
Dar citești și tu de pe net.
Nu am folosit decât Windows XP, și versiuni anterioare.
Mi s-a spus că W-Vista este prost, însă se pare că W-7 este ceva mai bun decât W- Vista.

| spxinsane a răspuns:

Windows Vista este destul de slabut si plin de bug-uri (exact cum a fost Windows Milenium... intre Win 98 si Win XP)

Sfatul meu este sa folosesti Windows 7 (asta daca ai un calculator pe care sa ruleze bine si sa nu iti ingreuneze pc-ul) sau Windows XP SP3 (o varianta curata, nu fantome gen LastXP sau te miri ce).

Spor

| Piticuuu a răspuns:

Este bun...pare ceva wow la inceput dar nu este. este chiar fff banal...=>windows 7winking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este bun si a fost scos de pe piata.

| Francesca_9401 a răspuns:

E bun