| UNEXPERTINCEPATOR a întrebat:

Sall tuturor vreau sa stiu cam cat m-ar tine instalat windows-ul, adica pana pica (am windows 7 professional),daca il folosesc doar pentru putin internet(si nu umblu pe toate site-uriile doar pe youtube,facebook si TPU), si sa scriu in text document.Am laptop, si il folosesc doar pentru ce am mentionat mai sus.Am instalat antivirusul avira,si eu nu instalez tot felul de programe inutile,doar strictul necesar,un browser,un antivirus, si pachetul office.Dau funda

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai de ce nu ar rezista. Un windows poate sa reziste si cat tine pc-ul(am intalnit persoane care au tinut un xp 8 ani).

| Gizăz a răspuns:

Dacă îl foloseşti strict pentru ce zici tu poţi să-l ţii cu anii. Ăla crapă din altfel de motive şi tipuri de utilizări. SIngura recomandare pe care o am e să instalezi, preventiv, un antivirus mai bun ca Avira. Plus un anti malware bun să-l mai scanezi cam o dată pe lună. Şi ceva să stergi erorile. Cum ar fi C Cleaner.

| RobertMoon a răspuns:

Pe mine m-a ținut un windows 7 doi ani si ma si jucam. Are ai o functie de repair in caz ca se opreste curentul si pierzi niste date. Windows7 a foat cel mai durabil windows al meu si ma intreb cat tinea daca nu il inlocuiam cu 8.1?

| K0sti a răspuns:

Daca schimbi prostia aia de Avira si pui Kaspersky sau Bitdefender si faci ce ai spus, te tine destul incat sa te plictisesti de el pana apare Windows 10!

| Vanqu1sh a răspuns:

Cum il folosesti asa il ai!

| MisterSTAG a răspuns:

Daca windowsul este cu licenta te tine pana expira licenta. Oricum, daca il protejezi asa cum ai spus tu te tine un an si ceva, aproape 2. Poate chiar si mai mult.