| pattlebass a întrebat:

Sall! Un prieten de-al meu vrea sa activeze Cortana, dar nu-i apare in setari. Are Windows 10 Pro. In taskbar, langa butonul de Windows apare o lupa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Setează limba in Engleză.

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Poate sa incerce sa activeze numai daca are limba engleza pe pc si pune locatia: America pentru ca in europa sau mai exact in partile noastre nu e compatibil acest program! Vor mai trece ani buni pana va functiona si la noi... big grin

| pattlebass explică (pentru lpavel):

De fapt, eu am locatia setata in Romania si merge. In plus am incercat sa schimbam locatia si nu a mers

| Wowlz a răspuns (pentru pattlebass):

Incearca sa schimbati si time-zone.

| alexboss2020 a răspuns:

Sa dea pe butonul de windows>setari>cortana si bifeaza let cortana respond to "Hey cortana"!

| lpavel a răspuns (pentru pattlebass):

E imposibil!

| pattlebass explică:

Multumesc mult de raspunsuri. Voi mai vorbi cu el.

| pattlebass explică:

Poate...

| pattlebass explică (pentru lpavel):

Ups! Tie trebuia sa-ti dau funda. Sorry

| lpavel a răspuns (pentru pattlebass):

Nici o problema, eu ajut ca vreau nu pentru funda ca nu ma incalzeste cu nimic! happy

| pattlebass explică:

Multumes tuturor!