| kapetanuza a întrebat:

Sall youtube de curand am cumparat o tableta evotab 4 cau android de 4.1 problema ar fi urmatoarea cand dau sa instalez orice aplicatie mi se instaleaza pe memoria interna nu oe cardul de memorie.
am incercat sa folosesc diferite aplicati de mutare a aplicatilor de pe memoria interna pe cardul sd dar la tableta imi arata 2 memori memoria interna si memorie sd care amandoua fac parte din memoria tabletei eu am bagat un card de 8 gb dar cand dau cu aplicatile de mutare mi le muta de pe memoria interna pe memoria sd nu pe cardul de memorie cum as putea rezolva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Mai cauta pe diverse forum-uri. TPU nu e chiar locul potrivit. Aici oamenii se pricep, dar intr-o mica masura. Mai sunt forum-uri foarte bune care iti pot spune exact si din cunostinte proprii si sigure care este problema. Incearca pe Softpedia de exemplu. Sunt ceva mai priceputi. Aici lasam de dorit la rezolvat probleme laughing In general raspundem din cunostinte proprii..asa am observat eu la cei mai multi.
Sper sa-ti rezolvi problema! Ma mai documentez si eu pentru tine.

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Eu nu prea stiu cum e la tablete. Am un Ipad si l-am folosit de maxim 3 ori. Si asta numai ca sa fac niste setari. Nu pentru aplicatii.
Dar poti incerca asa ceva (idee care mi-a venit butonand telefonul):
Te duci in Setari si undeva acolo trebuie sa gasesti ceva de genul "Aplicatii". Cand dai acolo iti va deschide o fereastra cu toate aplicatiile instalate. Apasa pe una din ele si o sa-ti apara mai multe date despre ea. De exemplu versiunea sau cat spatiu ocupa. Cauta pe acolo sa vezi daca gasesti ceva de genul "spatiu de stocare". Si daca gasesti asta ar trebui sa-ti arate acolo ceva gen "mutare". Poate reusesti asa. Nu sunt sigura ca zic corect. Eu nu folosesc tableta. Dar interfata nu difera prea mult de un telefon. Incearca macar. De obicei din setari rezolvi toate chestiile astea.

| kapetanuza explică (pentru Kriss96):

Ce ai spus tu am incercat dar avand memoria interna cu denumire memorie sd nu imi apare deloc cardul cand vreau sa mut dar cand dau sa intru in el mil arata normal.

| Kriss96 a răspuns (pentru kapetanuza):

Mai cauta pe diverse forum-uri. TPU nu e chiar locul potrivit. Aici oamenii se pricep, dar intr-o mica masura. Mai sunt forum-uri foarte bune care iti pot spune exact si din cunostinte proprii si sigure care este problema. Incearca pe Softpedia de exemplu. Sunt ceva mai priceputi. Aici lasam de dorit la rezolvat probleme laughing In general raspundem din cunostinte proprii..asa am observat eu la cei mai multi.
Sper sa-ti rezolvi problema! Ma mai documentez si eu pentru tine.

| kapetanuza explică:

Scuze pentru sal youtube ma uitam la un video pe youtube cand mi-a dat in gand sa scriu pe TPU

| dinucristian2000 a răspuns:

Ia-ti app2sd eu o folosesc si mi le muta pe card... sau daca nu merge cauta o solutie pe net