| qwqwwwq a întrebat:

Salll TPU! cum pot sa imi descarc jocuri si care sa nu aiba virusi? cel mai bun raspuns primeste FUNDITA!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca nu vrei virusi, cumpara jocuri originale.
http://store.steampowered.com/
https://www.origin.com/en-ie/store/-ANW.html

| vRemi a răspuns:

Majoritatea jocurilor oficiale nu au virusi, in orice caz daca ai un antivirus ( nu neaparat bun ) v-a detecta virusul ( cel mai intalnit fiind virusul Trojan sau Cal Trojan ).

| Electro622 a răspuns:

Daca te referi la downloadat jocuri de pe net, trebuie sa ai mare grija...in primul rand, ar trebui sa downloadezi de pe site-ul official chiar daca uneori mai trebuie sa platesti iar daca alegi sa o faci pe calea necinstita trebuie sa te asigur ca site-ul nu e dubios si ca are comentari destul de bune din partea utilizatorilor si uitete la numarul de downloadari daca poti, ai grija sa ai antivirus si imediat dupa instalare scaneaza jocul, mie cel putin imi detecteaza daca are virusi inainte de a termina de downloadat in timp ce se descarca... oricum, succes si sper sa nu dai de vreun virus! funda?