| Szzeby a întrebat:

Salll TPU! Deci am invatat de pe net limbajul C.Dar nu stiu cum sa adaug o imagine sau ceva de genul asta unei aplicatii pe care o creez.Eu folosesc Code Blocks.Nu se poate face asta de pe orice compilator?

Funda pentru cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand spui ca vrei sa adaugi o imagine la ce te referi?

Lucrezi in C cu o librarie pentru interfata grafic, ge QT sau lucrezi in Visual C?

PS
Code Blocks e doar un IDE nu un compilator

| Szzeby explică (pentru suntserios):

Ma refer ca vreau sa i adaug o grafica, sa fie vesel, sa fie aranjat pe ecran cum vreau eu. Miar trebui un compilator?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acel c/c++ care il inveti tu in scoala sau de pe net iti permite doar sa faci aplicatii in consola.

Exista librarii precum QT care iti permit sa creezi si interfete grafice in C/C++.

In orice ca, orice ai folosi mereu vei avea nevoie de un compilator