| dumitru a întrebat:

Salll TPU Vreau sa imi instalez windows xp peste windows 7 si nu. bag CD-ul dau restart la PC apas scape in continu si nu mi se intampla nimica, imi porneste windowsul vechi, normal ar trebui sa imi apara meniul bios cand trebuie sa fac partitiile etc. Am inteles ca trebuie sa modific niste setari in boot menu...

3 răspunsuri:
| shmata a răspuns:

Da, la first boot device sa ai unitatea optica (cd/dvd rom). Sau apesi F8 imediat dupa ce dai restart si alegi de acolo DVD ROM.

| shmata a răspuns (pentru dumitru):

Aha, atunci schimba din BIOS ce ti-am zis mai sus. Unde vezi FIrst Boot Device, selecteaza DVD-ul. Sau cd rom, ce ai tu la pc. Doar atat trebuie sa schimbi.