| raMLesS a întrebat:

Sallpa, am o problemă, acum câteva zile, ieri mai exact am scanat tot sistemul cu antivirusul, mi-a gasit vreo 800 virusi, apoi i-a sters.
Am mai dat azi scan numai aveam niciun virus, dar când am antivirusul on îmi apare chestia asta, cum pot avea viruşi dacă am dat scan şi nu mi-a găsit nimic? :|
Uitaţi şi acea chestie :
http://imgur.com/dxc61Gp
http://imgur.com/AZ8XYJZ

Cum pot scăpa de viruşi? Am ţinut pc-u aprins cu avast on câteva ore, şi + că scana, nu mi-a găsit nimic dar acolo îmi arăta virus, ce poate fi?!?

Funda!

5 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Este un anumit program care la deschidere are un fisier infectat si ori il descarca de pe internet,gen server-e de jocuri,ori este mascat in ceva si porneste odata cu respectivul program. Dupa cum vezi este un fisier dll aflat in c/program files.Cel mai adesea este asociat cu,counter strike,fiind parte din pachetul jocului iar in cazul tau este un virus de tip troian care nu poate fi sters decat daca sunt oprite toate procesele asociate cu el. Poti sa pornesti pc in safe mode, fara conexiune la internet, dai un scan si remove din antivirus, sau stergi couter strike, ori metin (depinde care este) si dupa dai iar un scan si remove.

| Bobby711 a răspuns:

Avast e cct sterge l sibaga bitdefender e cel mai bun asta il am eu si nu am stres.
Iti zice ca ai un virus in c in c se baga wind nu mai descarca/instala prostii in c in c se tine wind +1, 2 app de incredere pentru ca daca se viruseaza c-ul si fisierele din c unde ai instalat wind se duce wind si trebuie sa il bagi iar.

| Bobby711 a răspuns:

Apropo iti zice ca a blocat amenintarea cand a fost creata modificata asta inseamna ca e ceva ce folosesti des am vazut ca ai metin fi sigur ca e plin de virusi si cs-ul e daca intri pe servere cretine

| raMLesS explică (pentru Bobby711):

Metin2 Eden, nu prea cred că are, joc pe el de mult timp, din martie cam asa.
Nexus, sigur nu are pentru că joc pe el din ianuarie.
Wom2 Fii sigur că nu are e cel mai jucat sv de metin2, i-am dat si scan si nu are.

| Bobby711 a răspuns (pentru raMLesS):

Din moment ce fisierul ala se tot modifica inseamna ca e ceva ce folosesti des oricum ai face bine sa schimbi anti virusul