| anonim_4396 a întrebat:

Sallut am o problema cu internetul si nu stiu cum sa o rezolv. deci incepe asa
inainte imi mergea cu 100mbps internet de la rds si acum imi merge cu 10mbps ca am instalat windowsu si nu stiu dc si dupa am instalat al windows dar tot asa mergea cu 10mbps ce sa fac eu normal aveam 100mbps dati-mi un sfat sa rezolv asta singur fara implicatia celor de la rds... sa nu vada maicamea laughing) dau fundita big grin:big grin si va votez cel mai bun raspuns :d ajutooor va rog big grin:d

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce Win ai? Daca e XP intra in Network Connections/Local Area Connection si click dreapta pe ea. La Properties sa ramana marcata numai optiunea QoS Packet Scheduler. Celelate sa fie demarcate. Restarteaza conexiunea si va merge. Daca ai Win7 nu-mi aduc aminte. Daca-mi trimiti o lista cu optiunile te ajut si acolo.

1 răspuns:
| RudolFFFFF a răspuns:

Nu a mers of ce pot face altceva si da am windows xp sp3 big grin si tot cu 10 mb merge si am facut cum ai zis tu big grin