| anonim_4396 a întrebat:

Sallut, am un telefon Samsung note 3, si il încarc cu un cablu usb 2.0 la incarcatorul original, si nu stiu simt parca de cand am cablul asta lung de 3 m, parca se încarcă mai greu...
Daca am un cablu mai lung, gen 3m puterea de alimentare si transmiterea datelor sunt mai slabe?
Sau daca am un cablu 2.0 si cel original era 3.0 se poate sa mi.se încarce mai greu tot la.priza?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

In general, cablurile mai lungi au o rezistenta mai mare, deci timpul de incarcare va fi mai lung.

1 răspuns:
| Emankonovici a răspuns:

Iti trebuie un cablu mediu.Cand ai cumparat note 3 aia ti-au dat un cablu, incarcator, manual.2.0 se incarca rapid fata de 3.0.