| Mihai_7203 a întrebat:

Sallut TPU
Am mai pus odata aceasta intrebare si nu m.am lamurit

Am o placa video nVidia GeForce 6600 de 512 DDR2 (actuala) in pc

Si mai am o placa nVidia GeForce 7600GS de 256 DDR2

Problema e : cand bag placa video 7600 in pc bag adaptoru de la placa video (adaptoru e VGA; placa video are 2 intrari DVI) primeste curent pentru ca se invarte cooleru de la placa video si de la procesor, dar monitorul nu se aprinde, ramane in stand-by

De la ce o fi?

Multumesc

PS. placa mea de baza este ASRock G31M-S R2.0

Răspuns Câştigător
| Stelian_7432 a răspuns:

Nu trebuie sa te complici, foloseste placa de 512, sau schimba placa de baza cu una gigabyte, le poti oferi o compatibilitate dar iti trebuie experienta.bafta

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai mai avut un topic-urmarestel pe acela.

| Narcis2007 a răspuns:

De ce vrei sa schimbi placa video cu una mai slaba? cred ca la aia mai slaba i s-a stricat intrarea

| Andrei_3853 a răspuns:

Cel mai probabil s-a stricat ceva sau s-o slabit ceva...