| Donn4All a întrebat:

Sallut TPU am si eu mare problema! Am instalat Windows Vista ultimade care e prima oara pe PC meu si nu cam stiu sa-l folosesc. Tot timpu la inceput imi apare o chestie care ma pune sa-i dau cancei sau allow si ma enerveaza si in al 2 rand nu ma lasa sa joc metin2 ro. Prima oare imi dadea o eroare si acum nu ma las asa intru in joc de ex pe vorgo mie imi merg 2 Ch 2 si 4 si cand dau logare imi da eroare la servar! MA puteti ajuta cineva care se pricepe in sistemu asta de operare sa ma mai invet si pa mine cateva lucruri si prblema cu metinu va rog va dau fund va rogg crying

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Poate e versiunea de vista care o ai tu mai problematica, oricum fereastra cu allow si deny sau cancel iti va aparea la toate windowsurile vista si seven, e confirmarea care o cere sistemul de operare de fiecare data cand deschizi un fisier sau aplicatie.
La partea cu metin, sorry, nu joc si nu stiu ce sa zic, mai asteapta raspunsuri.
Bafta!

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Deci scrie mai româneşte, ce ai spus tu prima dată (aia cu allow) este firewallu care se dezactivează prin control panel, faza la metin2 nu ştiu... windows vista ca orice fel de alt windows... dacă habar nai să lucrezi în windows-uri mai avansate, atunci roagă pe cineva sa te ajute sau reinstaleazăţi XP happy

| Y2k a răspuns:

Lasa-mi id tau si mai vb bft.se poate ca windowsul sa aiba virusi big grin.sauu nu e windowsul adecvat pentru placa ta de bazawinking

| razvan1305 a răspuns:

Deci asta cu allow si cancel, daca ai sta sa citeste te intreaba 2 lucruri
1. Daca permiti ca programul respectiv sa aiba acces la internet
SAU
2. Daca permiti ca resp program sa faca modificari in pc-ul tau adica sa-si faca auto-updaterul...Despre metin n-am ceti zice pentru ca depinde si de conexiune incearca sal reinstalezi