| kalimdor a întrebat:

Sallut TPU.Am un iphone4 versiune 4.2.1(8C148) capacitate 14GB si imi doresc sa fac update pentru ios5 prin iTunes...Doresc sa stiu care ar fi cel mai rau lucru care S-ar putea intampla si ce ar trebui sa fac sa nu mi se intampla lucruri rele...Si daca se intampla cv il pot readuce inapoi?

1 răspuns:
| KikoSmile a răspuns:

In rpimul rand trebuie sa te asiguri ca ai un backup pentru orice eventualitate. Apoi.in cel main rau caz s-ar putea sa se blocheze in update si sa nu mai il poti deschide. Atunci trebuie sa dai restore...dar iti pierzi toate datele. Ideea este ca dupa ce i-ai dat rewstore si ti-a lasat iphone-ul gol golut ai backupul salvat pe caluclator/ icloud si ii dai restore from backup si va merge. Oricum, pentru alte informatii poti cauta pe net despre cum se face restore...desi sunt sanse mici sa se blocheze. Pana la urma nu pierzi nimic daca faci backup