| ionutmix11 a întrebat:

Sallz. ieri mi-am luat un laptop si nu stiu dc nu porneste fara incarcator ma poate ajuta cineva? big grin plzz,,, ce ar trebui sa fac sa porneasca si cand se descarca sa-l bag la incarcat?

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai daca nu l-ai luat nou si l-ai luat de pe unde stiu eu. Atunci e praf. Incerca si scoate bateria si laso putin vreo 10 minute pune-o la loc si dai drumu

| darrio2007 a răspuns:

Este normal sa nu porneasca.Bateria din el este descarcata.Baga incarcatorul in priza si porneste-l.In acelasi timp se incarca si bateria.Iti va apare in bara.Jos dreapta.

| stlucian a răspuns:

Daca laptopul e nou trebuie lasat la incarcat pentru a merge si fara incarcator.Se incarca automat si cand il folosesti cu incarcatorul conectat si cand inchizi laptopul.In functie de model timpul de incarcare difera.
Cu laptop inchis se poate incarca in 3-4ore,cu el deschis mai mult.Depide de ce faci in timpul incarcarii. Urmareste semnul bateriei undeva jos in dreapta.

Mai multe aici:

http://www.infocentercraiova.ro/site_vechi/suport/baterii_laptop.htm

| NYK4u a răspuns:

Laptopul este nou?

| SmecheruCuSpate a răspuns:

Cauta o combinatie de taste cu 'fn'. Eu la un laptop putea sa activez/dezactivez incarcarea bateriei. Poate tu o ai dezactivata si nu ti se incarca bateria, deci nu poti porni fara incarcator.

| ionutmix11 explică:

Din pacate pentru voi am rezolvat problema a vrut sa-mi dea teapa cu bateria aia terminata. era distrusa. si acu mi-a dat alta si laptopul l-am luat de la domo. ce oameni de incredere.ma rog a fost un cadou